NAWIĄZANIE I ROZWIĄZANIE STOSUNKU PRACY Z MEC. ANNĄ TELEC

Data:
22.11.2017
Miejsce:
Warszawa, sale szkoleniowe Puławska14
Ilość dni:
1
Cena:
690 zł + 23% VAT
Prowadzący:
mec. Anna TELEC
Program
Prelegenci
Co obejmuje cena?
Pozostałe terminy

WARSZTATY DLA WYMAGAJĄCYCH

NAWIĄZYWANIE I ROZWIĄZYWANIE STOSUNKU PRACY

– PO OSTATNICH ZMIANACH

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w kompleksowym szkoleniu dotyczącym nawiązywania i rozwiązywania stosunku pracy w świetle ostatnich zmian w przepisach.

Zajęcia mają charakter warsztatowy, wszystkie zagadnienia zostaną omówione na praktycznych przykładach z uwzględnieniem najnowszego orzecznictwa Sądu Najwyższego.

PROWADZĄCY

Anna_Telec

Radca prawny, założycielka Kancelarii Prawa Pracy specjalizującej się w szeroko pojętej problematyce prawa pracy i ubezpieczeń społecznych.

Były wieloletni sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie odwoławczego Wydziału Pracy.

Doświadczony wykładowca prawa pracy ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień i problemów związanych z czasem pracy.  Prowadziła szkolenia sędziów, asystentów, aplikantów sądowych, pracowników działów personalnych i HR. Wykładowca w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. L. Koźmińskiego w Warszawie.

Autorka licznych publikacji z zakresu prawa pracy na łamach m.in. “Rzeczpospolitej”, “Gazety Prawnej”, Wydawnictwa C.H.Beck, Wydawnictwa Wiedza i Praktyka. Współautor Komentarza do Kodeksu pracy pod redakcją dr. Krzysztofa Walczaka Wydawnictwo C.H.Beck.

Członek Stowarzyszenia Prawa Pracy. Prowadzi wykłady dla aplikantów radcowskich OIRP w Warszawie z zakresu prawa pracy.

Wykładowca w firmie DOM WIEDZY.

Prowadzone przez nią szkolenia zawsze cieszą się dobrą opinią uczestników.

W programie:

ZASADY NAWIĄZYWANIA STOSUNKÓW PRACY PO NAJNOWSZYCH ZMIANACH.

  1. Zakres danych osobowych i dokumentów których pracodawca może żądać od osoby ubiegającej się o zatrudnienie.
  2. Rodzaje umów o pracę, dopuszczalność ich stosowania i konsekwencje.
  • Umowa o pracę na okres próbny – nowe zasady nawiązywania.
  • Umowy na czas określony po zmianach – prawidłowe zasady nawiązywania i rozwiązywania.
    Umowy na zastępstwo po zmianach – o czym należy pamiętać.
  • Umowa o pracę nas czas nie określony.
  1. Treść umowy o pracę.
  2. Zakres obowiązków – ustny czy pisemny.
  3. Zasady potwierdzania umowy o pracę.

ROZWIĄZANIE STOSUNKU PRACY.

  1. Sposoby rozwiązywania umów o pracę.
  2. Rozwiązanie umowy za porozumieniem stron.
  • Jak prawidłowo przeprowadzić rozmowę i sformułować porozumienie, by był to najmniej konfliktowy sposób rozwiązania umowy o pracę.
  1. Wypowiedzenie umowy.
  • Nowe okresy wypowiedzenia umów o pracę na czas określony.
  • Podawanie przyczyny wypowiedzenia.
  • Jak skutecznie wręczyć wypowiedzenie – studium zachowań pracownika.
  • O co zadbać w okresie wypowiedzenia.
  • Wypowiedzenie umowy:
      – na okres próbny,
      – na czas określony,
      – na czas nieokreślony,
  • jak prawidłowo sformułować przyczynę wypowiedzenia.
  1. Rozwiązanie umowy w trybie dyscyplinarnym (art. 52 K.p.).
  • Przyczyny uzasadniające dyscyplinarne zwolnienie z pracy.
  • Termin na podjęcie decyzji.
  • Doręczenie dyscyplinarnego zwolnienia z pracy.
  1. Rozwiązanie umowy bez wypowiedzenia, bez winy pracownika.
  2. Obowiązek wydania świadectwa pracy – nowe zasady.

Informacje dodatkowe pod nr telefonu: 22 668 50 00

Polecamy także inne szkolenia z tego zakresu:

CZAS PRACY od A do Z – kompleksowe warsztaty 2 dniowe

CZAS PRACY DLA POCZĄTKUJĄCYCH – kompleksowe warsztaty 3 dniowe

DOKUMENTACJA PRACOWNICZA od A do Z – po najnowszych zmianach

PRAWO PRACY z mec. Anną TELEC

PRAWO PRACY NAJNOWSZE ZMIANY – jak prawidłowo stosować przepisy k.p.

SPECJALISTA DS. PERSONALNYCH – kompleksowy kurs prawa pracy od podstaw

Szczegóły w zakładce Szkolenia Prawo Pracy, Czas Pracy >>

Polecamy także:

Szkolenia Kadry i Płace, ZFŚS, Ubezpieczenia, Płatnik >>

Szkolenia HR, ZZL >>

Szkolenia Ochrona danych osobowych, ABI >>

Poniżej przedstawiamy opinie uczestników szkoleń prowadzonych przez mec. Annę TELEC:

 Podobało mi się:
  • „Praktyczne spojrzenie prowadzącego poparte bogatym doświadczeniem i wiedzą.”
  •  „Wiedza praktyczna osoby prowadzącej, gotowość odpowiedzi na pytanie w każdym czasie, żywe i interesujące prowadzenie, przykłady z praktyki zawodowej, charyzma prowadzącej.”
  •  „Energia prowadzącej, praktyczne przykłady, propozycje zapisów w umowach i regulaminach.”
  •  „Bardzo dobry kontakt z prowadzącym, wymiana doświadczeń.”
  •  „Prowadząca, tematyka.”
  •  „Atmosfera, prowadząca.”
  •  „Wszystko.”
  •  „Sposób prowadzenia szkolenia, wiedza praktyczna prowadzącej szkolenie.”
  •  „Wysokie kompetencje osoby prowadzącej.”
  •  „Żywe, dynamiczne omawianie tematów.”
  •  „Punktualność, intensywny wykład.”
  •  „Sposób prowadzenia zajęć i temperament prowadzącej.”
  •  „Organizacja na poziomie 6.”
  •  „Przygotowanie materiałów, w których są wyroki SN.”
  •  „Dokładne omówienie zmian, przykłady.”
  •  „Ekspresyjność, doświadczenie, przykłady z życia.”