PRAWO PRACY z mec. Anną TELEC – warsztaty 2-dniowe

Data:
20 - 21.09.2018
Miejsce:
Warszawa, sale szkoleniowe Puławska14
Ilość dni:
2
Cena:
1250 zł + 23% VAT
Prowadzący:
mec. Anna TELEC
Program
Prelegenci
Co obejmuje cena?
Pozostałe terminy

WARSZTATY DLA NAJBARDZIEJ WYMAGAJĄCYCH

PRAWO PRACY z mec. Anną TELEC

– warsztaty 2-dniowe

Serdecznie zapraszamy do udziału w jednym z najlepszych szkoleń z prawa pracy organizowanych w naszym w kraju a prowadzonym przez uznaną ekspertkę.

Organizowane przez nas szkolenie to kompleksowe i praktyczne kompendium z zakresu prawa pracy, bogato ilustrowane przykładami z praktyki. Podczas szkolenia omówione zostaną najczęstsze problemy prawa pracy występujące w praktyce jego stosowania. Tematy zostaną omówione w świetle orzecznictwa SN oraz na kazusach praktycznych.

Ważnym punktem naszego szkolenia jest przedstawienie ostatnich zmian w prawie pracy.

prowadzący:

Radca prawny, założycielka Kancelarii Prawa Pracy specjalizującej się w szeroko pojętej problematyce prawa pracy i ubezpieczeń społecznych.

Były wieloletni sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie odwoławczego Wydziału Pracy.

Doświadczony wykładowca prawa pracy ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień i problemów związanych z czasem pracy.  Prowadziła szkolenia sędziów, asystentów, aplikantów sądowych, pracowników działów personalnych i HR. Wykładowca w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. L. Koźmińskiego w Warszawie.

Autorka licznych publikacji z zakresu prawa pracy na łamach m.in. “Rzeczpospolitej”, “Gazety Prawnej”, Wydawnictwa C.H.Beck, Wydawnictwa Wiedza i Praktyka. Współautor Komentarza do Kodeksu pracy pod redakcją dr. Krzysztofa Walczaka Wydawnictwo C.H.Beck.

Członek Stowarzyszenia Prawa Pracy. Prowadzi wykłady dla aplikantów radcowskich OIRP w Warszawie z zakresu prawa pracy.

Wykładowca w firmie DOM WIEDZY.

Prowadzone przez nią szkolenia zawsze cieszą się dobrą opinią uczestników.

W programie:

NOWE ZASADY PROCESU REKRUTACJI W ZWIĄZKU Z RODO.

NOWE ZASADY MONITORINGU W MIEJSCU PRACY.

NOWE ZASADY PRACY W NIEDZIELE I ŚWIĘTA.

NOWE ZASADY
DOBORU ODPOWIEDNIEJ FORMY UMOWY O PRACĘ PO OSTATNICH  ZMIANACH.

ZASADY ZAWIERANIA TERMINOWYCH UMÓW O PRACĘ PO ZMIANACH.

  • Rodzaje umów o pracę po zmianach.
  • Zasady zawierania umów o pracę na okres próbny i na czas określony.
  • Zasady rozwiązywania umów o pracę na okres próbny i na czas określony.

PROCES NAWIĄZYWANIE STOSUNKU PRACY – O CZYM WARTO A O CZYM TRZEBA PAMIĘTAĆ.

  • Proces zatrudnienia.
  • Forma i treść umowy o pracę.
  • Czy wolno zatrudnić pracownika na podstawie ustnej umowy?
  • Czy ustna umowa jest ważna?
  • Czy musimy tworzyć zakres obowiązków na piśmie, czy wystarczy ustny?

RODZAJE UMÓW O PRACĘ – JAKIE SĄ MIĘDZY NIMI RÓŻNICE I JAK JE ODPOWIEDNIO STOSOWAĆ.

  • Umowa o pracę na okres próbny.
  • Umowa o pracę na czas wykonania określonej pracy.
  • Na czas określony, na zastępstwo.
  • Umowa o pracę nas czas nieokreślony.

JAK ZWOLNIĆ NIECHCIANEGO PRACOWNIKA I NIE POPEŁNIĆ BŁĘDU.

  • Wypowiedzenie umowy o pracę jako zwykły sposób rozstania się z pracownikiem.
  • Przyczyna wypowiedzenia – formułowanie – aspekty praktyczne w świetle orzecznictwa sądów pracy.
  • Sposoby wręczania wypowiedzeń – osobiście czy listowanie?
  • Doręczanie oświadczeń woli pracownikowi.
  • Ochrona przed wypowiedzeniem umowy o pracę.

DYSCYPLINARNE ZWOLNIENIE Z PRACY – PRAWO CZY OBOWIĄZEK ?

  • Forma zwolnienia pracownika w trybie dyscyplinarnym
  • Najczęściej popełniane błędy – praktyczne orzecznictwo SN .
  • Termin na podjęcie decyzji
  • Doręczanie oświadczeń woli pracodawcy – ile razy wysyłać i ile dni czekać 14 dni czy 21 dni?
  • Data ustania stosunku pacy.

POROZUMIENIE STRON – NAJBARDZIEJ BEZKONFLIKTOWY SPOSÓB ROZSTANIA SIĘ Z PRACOWNIKIEM.

  • Forma i treść porozumienia.
  • Sposób zapisywania postanowień dotyczących ustania stosunku pracy.

PUŁAPKI I PROBLEMY CZASU PRACY – JAK SOBIE Z NIMI RADZIĆ.

WAŻNE POJĘCIA ZWIĄZANE Z CZASEM PRACY – ZASTOSOWANIE I DEFINICJE.

  • Pracownicy zarządzający w imieniu pracodawcy zakładem pracy.
  • Praca zmianowa.
  • Pojęcie doby, pojęcie tygodnia.

OKRESY ODPOCZYNKU.

  • Dobowy okres odpoczynku.
  • Tygodniowy okres odpoczynku.

SYSTEMY I ROZKŁADY CZASU PRACY – JAK WYBRAĆ OPTYMALNY DLA POTRZEB FIRMY .

ZARZĄDZANIE SYSTEMAMI ROZKŁADU CZASU PRACY.

PRACA W NIEDZIELĘ I ŚWIĘTA NOWE ZASADY !

  • Dopuszczalność pracy w niedziele i święta.
  • Sposób rekompensowania pracy w niedziele i święta.

PRZERWY W PRACY WLICZANE I NIEWLICZANE DO CZASU PRACY.

PRACA W GODZINACH NADLICZBOWYCH.

  • Pojęcie pracy w godzinach nadliczbowych.
  • Dopuszczalność pracy w godzinach nadliczbowych.
  • Limit godzin nadliczbowych.

SPOSOBY REKOMPENSATY W GODZINACH NADLICZBOWYCH.

  • Wynagrodzenie wraz z dodatkiem 50 % lub 100 %.
  • Czas wolny na wniosek pracownika.
  • Czas wolny z inicjatywy pracodawcy.

CZAS PRACY PRACOWNIKÓW ZARZĄDZAJĄCYCH W IMIENIU PRACODAWCY ZAKŁADEM PRACY ORAZ KIEROWNIKÓW WYODRĘBNIONYCH KOMÓREK ORGANIZACYJNYCH.

Cena: 1250 PLN + 23 % VAT

Cena: 1250 PLN zw. z VAT dla opłacających szkolenie w 70% lub całości ze środków publicznych.

Cena obejmuje: uczestnictwo w wykładach, materiały szkoleniowe, przerwy kawowe, lunch, certyfikat.

Informacje dodatkowe pod nr telefonu: 22 668 50 00

Inne szkolenia z tego zakresu:

CZAS PRACY od A do Z – kompleksowy kurs od podstaw

CZAS PRACY DLA PRAKTYKÓW – warsztaty 2 dniowe

CZAS PRACY BEZ TAJEMNIC – jak prawidłowo planować i rozliczać

DOKUMENTACJA PRACOWNICZA od A do Z

PRAWO PRACY – ostatnie zmiany i praktyka stosowania

SPECJALISTA DS. PERSONALNYCH – kompleksowy kurs prawa pracy od podstaw

Szczegóły w zakładce Szkolenia Prawo Pracy, Czas Pracy >>

Polecamy także:

Szkolenia Płace, ZFŚS, Płatnik >>

Szkolenia HR, ZZL >>

Szkolenia Ochrona danych osobowych,  RODO  >>

Poniżej przedstawiamy opinie uczestników szkoleń prowadzonych przez mec. Annę TELEC:
 Podobało mi się:
  • „Praktyczne spojrzenie prowadzącego poparte bogatym doświadczeniem i wiedzą.”
  •  „Wiedza praktyczna osoby prowadzącej, gotowość odpowiedzi na pytanie w każdym czasie, żywe i interesujące prowadzenie, przykłady z praktyki zawodowej, charyzma prowadzącej.”
  •  „Energia prowadzącej, praktyczne przykłady, propozycje zapisów w umowach i regulaminach.”
  •  „Bardzo dobry kontakt z prowadzącym, wymiana doświadczeń.”
  •  „Prowadząca, tematyka.”
  •  „Atmosfera, prowadząca.”
  •  „Wszystko.”
  •  „Sposób prowadzenia szkolenia, wiedza praktyczna prowadzącej szkolenie.”
  •  „Wysokie kompetencje osoby prowadzącej.”
  •  „Żywe, dynamiczne omawianie tematów.”
  •  „Punktualność, intensywny wykład.”
  •  „Sposób prowadzenia zajęć i temperament prowadzącej.”
  •  „Organizacja na poziomie 6.”
  •  „Przygotowanie materiałów, w których są wyroki SN.”
  •  „Dokładne omówienie zmian, przykłady.”
  •  „Ekspresyjność, doświadczenie, przykłady z życia.”