Szkolenie wyjazdowe: PRAWO PRACY oraz OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH – RODO dla HR – NAJNOWSZE ZMIANY

To szkolenie już się odbyło, zapraszamy do zapoznania się z naszą aktualną ofertą.
W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt pod numerem 22 668 50 00.

Szkolenia
Program
Prelegenci
Co obejmuje cena?
Pozostałe terminy

WARSZTATY DLA WYMAGAJĄCYCH

PRAWO PRACY

oraz

OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH – RODO dla HR

– NAJNOWSZE ZMIANY

26 – 29.08.2018, Karpacz – Hotel Gołębiewski****

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do udziału w kompleksowym szkoleniu podsumowującym ostatnie zmiany oraz aktualne problemy Prawa Pracy oraz Ochrony Danych Osobowych z punktu widzenia działu HR.

Od 25 maja br. obowiązują przepisy unijnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych, tzw. RODO wraz z zupełnie Nową krajową Ustawą o Ochronie Danych Osobowych.

Organizowane przez naszą firmę szkolenie to doskonała okazja aby zaktualizować wiedzę w zakresie Prawa Pracy oraz Ochrony Danych Osobowych dla HR ze szczególnym uwzględnieniem najnowszych zmian.

Zajęcia poprowadzą eksperci specjalizujący się poszczególnych dziedzinach, cieszący się doskonałą opinią uczestników szkoleń.

Dzień pierwszy szkolenia poświęcony będzie problematyce Ochrony Danych Osobowych – zajęcia poprowadzi mec. Łukasz MIĘTKOWSKI, drugi dzień zostanie zagadnieniom Prawa Pracy – zajęcia poprowadzi mec. Anna TELEC.

Szkolenie zorganizowane będzie w Hotelu GOŁĘBIEWSKI**** w Karpaczu, w cenie szkolenia zakwaterowanie, pełne wyżywienie, korzystanie z parku wodnego Tropicana oraz Bon do SPA na 150 pln.

Nasi eksperci

Pierwszy dzień zajęć (27.08)

OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH – RODO dla HR – NAJNOWSZE ZMIANY

Od 25 maja br. obowiązują przepisy unijnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych, tzw. RODO, wraz z zupełnie Nową krajową Ustawą o Ochronie Danych Osobowych, modyfikującą szereg aktów prawnych w odniesieniu do przetwarzania danych zgodnie z RODO, w tym w szczególności związanych z szeroko pojętym prawem pracy.

Przepisy ustawy o ochronie danych osobowych, odnoszące się także do prawa pracy, jak i przepisy samego RODO nakładają na pracodawców szereg obowiązków związanych z zapewnieniem zgodności z prawem prowadzonych w działach personalnych procesów.

Program:

  1. Wpływ przepisów RODO i Nowej Ustawy o Ochronie Danych Osobowych z dnia 10 maja 2018 r. na procesy przetwarzania danych osobowych w działach personalnych.
  2. Dane osobowe pozyskiwane w związku z rekrutacją i zatrudnieniem.
    • Nowe rozumienie pojęć dane osobowe i szczególne kategorie danych w myśl RODO.
    • Zmiany w przepisach krajowych dotyczące danych osób rekrutowanych oraz pracowników, które może przetwarzać pracodawca:
      – nowy katalog danych osobowych,
      – kiedy wymagana jest zgoda pracownika i na przetwarzanie jakich danych (wizerunek, e-mail, telefon),
      – kategorie danych, których nie wolno przetwarzać nawet za zgodą pracownika,
      – monitoring w miejscu pracy – jak powinien funkcjonować zgodnie z nowymi przepisami kodeksu pracy,
      – monitoring służbowej poczty elektronicznej – nowe przepisy regulujące i akty wewnętrzne, orzeczenia ETPCZ,
      – inne rodzaje monitoringu pracodawcy przewidziane w nowych przepisach prawa pracy,
      – możliwość żądania dokumentów weryfikacyjnych, brak możliwości kserowania dokumentacji,
      – przetwarzanie danych przy korzystaniu ze świadczeń z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych.
    • Dopuszczalność przechowywania określonych dokumentów, m.in.: skanów/kserokopii dowodów osobistych, aktów małżeństwa, zgonów.
    • Sposób komunikacji z pracownikiem i przekazywania jego danych, w tym danych sensytywnych (paski wynagrodzeń, PIT, formularze ZUS itp.).
    • Czas przechowywania danych osobowych kandydatów do pracy z uwzględnieniem zasad wynikających z RODO – czy sama zgoda wystarczy i na co (rekrutacja a przedawnienie dochodzenia roszczeń).
    • Publikowanie/przechowywanie zdjęć kandydatów oraz pracowników.
    • Dane biometryczne w zatrudnieniu – kiedy dopuszczalne, a kiedy nie.
  1. Obowiązki pracodawcy jako administratora danych.
    • Zasady przetwarzania danych z uwzględnieniem zmian wynikających z RODO.
    • Przesłanki legalności przetwarzania danych osobowych na gruncie RODO
      – nowe podstawy przetwarzania danych, w tym formuła zgody.
    • Prowadzenie rejestru czynności przetwarzania danych – czego dotyczyć ma rejestr i kto jest zwolniony z jego prowadzenia.
    • Wykonywanie obowiązku informacyjnego pierwotnego i wtórnego – poszerzenie klauzul informacyjnych oraz wprowadzenie terminów na jego wykonanie.
    • Obowiązki i zakres odpowiedzialności osób przetwarzających dane
      (m.in. nadawanie upoważnień, prowadzenie rejestru osób upoważnionych).
    • Zasady zabezpieczania danych kadrowych przetwarzanych w formie papierowej (segregatory, akta osobowe) i elektronicznej (systemy kadrowo-płacowe).
    • Korzystanie z usług firm zewnętrznych (m.in. rekrutacja i zatrudnienie)
      – udostępnienie, czy powierzenie przetwarzania.
    • Przetwarzanie danych przy korzystaniu z agencji pracy tymczasowej.
  2. Udostępnianie danych.
    • Organy państwowe i samorządowe.
    • Banki i podmioty zewnętrzne (opieka medyczna, karty sportowe).
    • Związki zawodowe i rady pracowników.
    • Członkowie rodziny i inne osoby fizyczne.
    • Grupy kapitałowe i inne podmioty – przekazywanie danych z uwzględnieniem zmian, wynikających z RODO.
  3. Prawa pracowników, których dane są przetwarzane przez pracodawcę.
    • Obowiązek udzielania informacji zgodnie z RODO – kiedy stosujemy.
    • Dobra osobiste i prawo do ochrony wizerunku.
    • Prawo do prywatności przejawiające się m. in. w zakresie wymagania od pracownika nieadekwatnych danych.
  4. Kontrola ze strony organu nadzorczego.

Drugi dzień zajęć (28.08)

PRAWO PRACY – PODSUMOWANIE OSTATNICH ZMIAN

Program:

  1. Nowe zasady procesu rekrutacji w związku z RODO.
  2. Nowe zasady monitoringu w miejscu pracy.
  3. Nowe zasady pracy w niedzielę i święta.
  4. Proces nawiązywania stosunku pracy – o czym trzeba pamiętać.
  • Proces zatrudnienia – ZMIANY W ZAKRESIE ŻĄDANIA INFORMACJI OD KANDYDATA.
  • Forma i treść umowy o pracę.
  • Czy ustna umowa jest ważna?
  • Czy musimy tworzyć zakres obowiązków na piśmie, czy wystarczy ustny?
  1. Rodzaje umów o pracę – jakie są między nimi różnice i jak je odpowiednio stosować.
  2. Jak zwolnić niechcianego pracownika i nie popełnić błędu.
  • Wypowiedzenie umowy o pracę jako zwykły sposób rozstania się z pracownikiem.
  • Przyczyna wypowiedzenia – formułowanie – aspekty praktyczne w świetle orzecznictwa sądów pracy.
  • Sposoby wręczania wypowiedzeń – osobiście czy listownie?
  • Doręczanie oświadczeń woli pracownikowi.
  • Ochrona przed wypowiedzeniem umowy o pracę.
  1. Dyscyplinarne zwolnienie z pracy – prawo czy obowiązek ?
  • Forma zwolnienia pracownika w trybie dyscyplinarnym.
  • Najczęściej popełniane błędy – praktyczne orzecznictwo SN.
  • Termin na podjęcie decyzji.
  • Doręczanie oświadczeń woli pracodawcy – ile razy wysyłać i ile dni czekać?
  • Data ustania stosunku pracy.
  1. Pułapki i problemy czasu pracy – jak sobie z nimi radzić.
  • Praca w niedzielę i święta – nowe zasady.
  • Praca w godzinach nadliczbowych.
  • Sposoby rekompensaty w godzinach nadliczbowych.

Harmonogram:

Przyjazd uczestników 26.08.2018:

od 15.00                           przyjazd i zakwaterowanie, czas wolny.

19.00 – 20.00                 kolacja

Pierwszy dzień szkolenia 27.08.2018:

09.30 – 15.30                  zajęcia – Prawo Pracy

15.30 – 16.30                  obiad

16.30 – 19.00                  czas wolny, zabiegi w SPA

od 20.00                           kolacja

Drugi dzień szkolenia 28.08.2018:

09.30 – 15.30                  zajęcia – Ochrona Danych Osobowych

Wyjazd uczestników 29.08.2018:

08.00 – 11.00                  śniadanie, czas wolny, wyjazd

Hotel Gołębiewski**** w Karpaczu

Hotel położony jest na wysokości około 800 m n.p.m. u podnóża najwyższego szczytu gór Karkonoszy – Śnieżki. Ze względu na swoje położenie i przepiękną panoramę gór jest doskonałym miejscem wypoczynku zarówno w sezonie letnim jak i zimowym.

Bogata oferta atrakcji hotelowych takich jak: Park Wodny Tropikana (kompleks basenów, saun, jacuzzi i zjeżdżalni), Kręgielnia, Klub Nocny, Klub dla Dzieci pozwoli na fantastyczne spędzenie czasu.

Więcej informacji o hotelu na stronie http://www.golebiewski.pl/karpacz

Cena: 2.250 PLN + 23 % VAT

Cena: 2.250 PLN zw. z VAT dla opłacających szkolenie w 70% lub całości ze środków publicznych.

Cena obejmuje: uczestnictwo w szkoleniu, materiały szkoleniowe, certyfikat uczestnictwa,
3 noclegi (pobyt w pokojach 2-osobowych), całodzienne wyżywienie (3 kolacje, 2 obiady), przerwy kawowe, korzystanie z parku Wodnego Tropicana, Bon do SPA na 150 pln.

Dopłata do pok. 1-osobowego: 280 PLN brutto. Istnieje możliwość pobytu z osobą towarzyszącą.

GWARANTUJEMY NAJWYŻSZY POZIOM SZKOLENIA !

Informacje dodatkowe pod nr telefonu: 22 668 50 00